Do darmowej przesyłki brakuje 99,00zł.
 • JFARM Olej parafinowy dla bydła 1L

JFARM Olej parafinowy dla bydła 1L

 • Producent: JFARM
 • Kod produktu: JFARM Olej parafinowy dla bydła 1L
 • Dostępność: W magazynie
 • 18,90zł

 • Bez podatku: 15,37zł
-
+

Opis

  • JFARM OLEJ PARAFINOWY 1 L

    

   JFARM OLEJ PARAFINOWY ma właściwości łagodzące objawy ostrego zaparcia , szczególnie u koni . U kotów można stosować w celu zapobiegania tworzeniu się pilokonkrementów . Parafinę można stosować w zatruciach substancjami chemicznymi dobrze rozpuszczalnymi w tłuszczach
   np. metaldehydem , co istotnie opóźnia i ogranicza ich wchłanianie z przewodu pokarmowego . U psów polecany w geriatrii oraz po najedzeniu się kości , a nawet profilaktycznie przy nawykowych zaparciach czy też zaparciach na tle dysfunkcji jelita grubego .

   Przeciwwskazania :

   Oleju parafinowego nie powinno się stosować u zwierząt odwodnionych . produkt powinien być podawany w stanach przewlekłych przez dłuższy okres .
   Nie stosować u zwierząt z wrodzonym rozszerzeniem okrężnicy . Z zachowaniem ostrożności wskazane jest stosowanie leku u zwierząt z niewydolnością nerek , z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej i z chorobami serca .

   Działania niepożądane:
   Przy zastosowaniu parafiny płynnej w zalecanych dawkach działań niepożądanych leku nie obserwuje się .
   Lek może jednak zaburzać czynności wydzielnicze błony śluzowej , a nawet spowodować uszkodzenie gruczołów wydzielniczych .

   Przy zbyt długim stosowaniu leku należy liczyć się z konsekwencjami ograniczonego wchłaniania witaminy z grupy F , A , D , E oraz  K .
   Najpoważniejsze działanie niepożądane parafiny związane jest z jej zaaspirowaniem do płuc w czasie podawania co w konsekwencji prowadzi do zapalenia płuc .


   Opakowanie: 1 L

Opinie (0)

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra