Do darmowej przesyłki brakuje 149,00zł.
  • Advantage 40 (koty do 4 kg)

Advantage 40 (koty do 4 kg)

  • Producent: BAYER
  • Kod produktu: BAYER Advantage 40 (koty do 4 kg)
  • Dostępność: W magazynie
  • 73,40zł

  • Bez podatku: 67,96zł
-
+

Opis

Skład

Imidaklopryd 100 mg/1 ml

Zastosowanie

Zapobieganie i zwalczanie inwazji pcheł u kotów oraz jako element terapii APZS.

Przeciwwskazania

Nie stosować u kotów poniżej 8 tygodnia życia.

Efekty niepożądane

Z powodu gorzkiego smaku może pojawić się ślinienie u kotów, które lizały miejsce aplikacji bezpośrednio po jej wykonaniu. Objaw ten nie oznacza zatrucia i ustępuje samoistnie po kilku - kilkunastu minutach. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Wydział Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

Dawkowanie

Koty o wadze do 4 kg m.c. - 1 tubka 0,4 ml/kota Preparat do nakrapiania na skórę. Jednokrotna terapia zabezpiecza zwierzę przed inwazją na 4 tygodnie. Preparat zachowuje skuteczność przy sporadycznych kąpielach i zmoczeniu sierści zwierzęcia.

Sposób dawkowania

Przed podaniem preparatu należy dokładnie dobrać wielkość opakowania do masy ciała zwierzęcia. Po jego otwarciu rozchylić włosy zwierzęcia u nasady głowy i lekko ściskając pojemnik zdeponować jego zawartość na skórze pacjenta. Nie wcierać.

Okres karencji

nie dotyczy

Specjalne środki ostrożności

Preparat do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu ze skórą, oczami i ustami. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Podczas zabiegu nie jeść, nie pić i nie palić. W przypadku kontaktu preparatu ze skórą osoby wykonującej zabieg, zmyć ją wodą i mydłem. Sporadycznie, podobnie jak przy podaniu innych preparatów mogą wystąpić reakcje ze strony skóry (np. świąd, podrażnienie, alergia). Przy dostaniu się do oka obficie wypłukać je wodą. W razie utrzymującego się podrażnienia oraz po przypadkowym połknięciu udać się do lekarza i przedstawić ulotkę informacyjną lub opakowanie. Przechowywać z dala od żywności, napojów i pokarmu dla zwierząt. Badania laboratoryjne przeprowadzone u szczurów i królików nie wykazały działania teratogennego i embriotoksycznego. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i laktacji. Preparat jest bardzo dobrze tolerowany nawet po zastosowaniu dawek przekraczających 10 razy dawkę terapeutyczną. W przypadku niezgodnego z zaleceniem sposobu podania leku np. doustnie ryzyko wystąpienia zatrucia jest minimalne. Jeśli wystąpi, przebiegać może z objawami zaburzeń koordynacji ruchowej, drgawkami, drżeniem mięśni i zwolnieniem częstości oddechów. Brak jest specyficznej odtrutki, ale korzystne może okazać się podanie węgla aktywowanego.

Numer pozwolenia

Pozw. MZ nr 409/97

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych:

Więcej informacji o produkcie znajdą Państwo w ulotce produktowej umieszczonej w module "Załączniki" (prawa kolumna)
Opinie (0)

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra